Kubota M5071N

Kubota M5001N je vysoko produktívne profesionálny stroj určené pre náročných pestovateľov vína a ovocia. Kompaktný úzky traktor vie zapôsobiť vo viniciach a sadoch s maximálnou pružnosťou, všestrannosťou a impozantným výkonom. Jeho kabína zaručuje perfektný výhľad na všetky strany a vynikajúci komfort počas dlhých pracovných dní. Využite jeho kvality a dosiahnite najlepšie výsledky za všetkých podmienok. Traktor M5001N musí plniť rad úloh, z toho dôvodu je nevyhnutnosťou spoľahlivý výkon. Výkonný motor traktora prichádza s modernou osvedčenou technológiou, ktorá tiež boduje, pokiaľ ide o životné prostredie. Teraz sa môžete postarať o všetky úlohy údržby a prepravy s istotou.

Pod kapotou traktora M5001N bije silné srdce. Nový V-3800 TIE 4F 4-valcový motor s úrovňou emisií 3B dosahuje 73 až 105 KS (podľa smernice 97/68/ES). Modely M5071N (73 KS), M5091N (92-93 KS) a M5101N (103-105 KS) sú k dispozícii ako traktory s kabínou alebo traktory DTH (otvorené plošiny s ochrannou konštrukciou proti prevráteniu). To umožňuje celosvetovo vedúca pozícia spoločnosti Kubota v oblasti technológií dieselových motorov. Vynikajúca spoľahlivosť, sila a čistota motorov troch modelov vás ohromia.

Extra silný
Traktor M5071N má pod kapotou objemný, 3,8 l motor – je jedinečný v tejto triede konských síl a dáva modelu ten správny výkon pre všetky úlohy. Traktory DTH majú tiež špeciálnu funkciu – svoj maximálny výkon dosiahnu už pri 2 400 otáčkach za minútu, a nie až pri 2 600 otáčkach za minútu, ako je to pri traktoroch s kabínou. Iste oceníte nižšiu hladinu hluku.

Čisté technológie
Dieselový časticový filter v novom motore spoľahlivo znižuje emisie. Dve elektronické nastavenia motora zabezpečujú rýchle a pohodlné nastavenia pri opakujúcich sa prácach, čo je nielen užitočné, ale aj šetrí čas.

Pohodlné sledovanie rýchlosti
Motory majú tiež nové elektronické ovládanie rýchlosti, s ktorým môžete regulovať otáčky motora. Po aktivovaní systému režimu regulácie otáčok zostáva rýchlosť konštantná, a to aj keď sa požiadavka na výkon zmení. Výsledkom je, že prídavné zariadenia poháňané hriadeľom PTO môžu fungovať s konštantnou účinnosťou.

Vaše činnosti zahŕňajú množstvo opakujúcich sa úloh, ako napríklad niektoré práce s prídavnými zariadeniami poháňanými PTO. Práve tu vstupuje do hry integrovaná pamäť rýchlosti. Príslušné nastavenia môžete vyvolať stlačením jediného tlačidla, a následne ste pripravený ísť – bez akýchkoľvek ďalších úprav.

Nová palivová nádrž
Traktor M5001N poskytuje ďalšie inovácie, pokiaľ ide o palivovú nádrž: namiesto troch nádrží, ako u jeho predchodcov, má len dve veľké nádrže na spodnej strane kabíny. To zabezpečuje nielen väčšiu kapacitu, a tým aj dlhšiu dobu používania, ale aj vyšší komfort nádrže. Nádrž traktorov DTH má 76 litrov, a teda je ešte väčšia než u predchádzajúcich verzií. Navyše: nová konštrukcia nádrže vám poskytuje lepšiu viditeľnosť smerom dozadu, pretože nie je nutná zadná nádrž. A keďže sú tu dve nádrže namiesto troch, presnejší je tiež palivomer.

Kubota M5001N je k dispozícii s dvoma verziami prevodoviek. Obe prevodovky spĺňajú všetky požiadavky na traktor v tejto triede, a to doslova s ľahkosťou. Môžu byť preraďované veľmi jemne a zabezpečujú harmonizované, praktické prevodové pomery.

S Kubotou M5001N si môžete vybrať medzi dvoma typmi prevodoviek: jednou prevodovkou s 18 rýchlosťami vpred a vzad a komfortnou prevodovkou s 36 rýchlosťami vpred a vzad s dvojrýchlostnými rýchlosťami pod zaťažením. Bez ohľadu na to, ktorú z nich si vyberiete – bude to dobrá voľba. Tieto jemne harmonizované prevodovky s hladkým radením a s vysokou účinnosťou pri nízkych a vysokých otáčkach ponúkajú potešenie, spoľahlivosť a hospodárnosť. Ďalším vylepšením je bezspojkové tlačidlo, ktoré je štandardnou funkciiou pri 36/36 prevodovke a ľahkým preraďovaním podporuje komfort operátora – stačí stlačiť tlačidlo a preraďovať medzi 6 prevodmi.
Bleskurýchle radenie prevodových stupňov so záťažou
Táto dvojrýchlostná technológia prevodovky 36/36 umožňuje bleskurýchle radenie hore a dole. Keď zaťaženie v pozícii Hi (hore) rastie, stačí stlačiť tlačidlo dvojitej rýchlosti na radiacej páke. Rýchlosť jazdy sa potom zníži a krútiaci moment zvýši.

Bezpečná jazda
Kubota umiestnila parkovaciu brzdu v traktore M5001N oddelene od radiacej páky, preto môžete brzdu bleskovo zaradiť a znovu rovnako rýchlo uvoľniť.

Praktické dvojrýchlostné otočenie
Dvojrýchlostné riadenie traktora Kubota zvyšuje obvodovú rýchlosť predných kolies pomocou asi 35° uhla riadenia. Výsledkom je extrémne malý polomer otáčania, ktorý vám umožní vstúpiť do radov na prvý pokus alebo ľahko manévrovať okolo prekážok.

Rýchla jazda a šetrenie paliva
Funkcia rýchlobehu prevodovky udržiava nízku rýchlosť motora pri jazde pri vysokých rýchlostiach. Prevodovka 40-ECO vás dostane na miesto určenia rýchlo, zatiaľ čo zároveň ušetrí palivo a zníži hladinu hluku.

Presné pripájanie prídavných zariadení
Pri pripájaní prídavných zariadení môžete spojku pohonu veľmi presne obsluhovať. Pri takýchto pomalých manévroch môžete použiť spojkový pedál pre ovládanie elektrohydraulického ventilu, ktorý jemne a presne uvoľní spojku. To umožňuje ľahšiu a menej únavnú prevádzku. Pripájanie je zjednodušené aj preradení, pretože spojku dáte do záberu s prstom, čím sa zvyšuje komfort, najmä keď je potrebné časté radenie.

Jednoduchá zmena smeru
Vďaka elektrohydraulickej reverznej páky traktora M5001N môžete smer rýchlo a ľahko meniť bez použitia spojky. Jednoducho posuňte elektro-hydraulickú reverznú páku dopredu alebo dozadu.

Starostlivosť o plodiny s rozmetadlami a postrekovačmi, terénna údržba vinice s orezávačom a odstraňovačom listov – úzky traktor musí zniesť naozaj veľa. Pre ľahké prenášanie aj ťažkých bremien a bezpečné prevádzkovanie zariadenia spoločnosť Kubota vybavila traktor M5001N s výkonným zdvihovým závesom a hydraulikou.

Mottom pre zdvihový záves traktora M5001N je vyššia sila a výkon pre všetky úlohy. Vďaka svojmu stabilnému bodovému závesu kategórie II 3 môže tento traktor zdvihnúť ťažké zariadenie s ľahkosťou. Nosnosť 2 300 kg hovorí sama za seba. Dodatočnú nosnosť naozaj oceníte v oblastiach, v ktorých váš predchádzajúci traktor dosiahol hranice svojich možností.

Zvýšená flexibilita hydrauliky
V prípade hydraulického systému vám verzia M5001N s kabínou dá na výber – máte možnosť rozšíriť počet hydraulických prípojok na prednej a zadnej časti traktora zo štandardných dvoch na päť. Päť hydraulických prípojok s reguláciou prietoku umožňuje vykonávať rôzne úlohy súčasne s jedným prídavným zariadením pomocou až piatich riadiacich jednotiek – čo značne zjednodušuje aj tie najnáročnejšie úlohy. Traktory M5001N série DTH majú pre prednú a zadnú hydrauliku k dispozícii tri predné hydraulické vývody. Kubota tiež pridala traktoru M5001N silnejšie hydraulické čerpadlo. Zvýšená kapacita až na 69 l/min pri modeli M5101 s kabínou je základom pre zvýšenie produktivity a výkonu.

Elektrohydraulický hriadeľ PTO
Nezávislý 540/540E hriadeľ PTO je súčasťou štandardnej výbavy a možno ho zapnúť alebo vypnúť prepnutím tlačidla. K dispozícii je tiež voliteľná rýchlosť hriadeľa 1000 PTO. PTO zaberá nezávislým modulačným spôsobom tak, že aj ťažké zariadenia fungujú hladko. Ak vypnete zadný PTO, brzda PTO sa automaticky aktivuje a náradie bezpečne zastaví. Operátor môže aktivovať rýchlosť ECO PTO, čo automaticky nastaví otáčky motora na ich správne hodnoty otáčok, aby sa zabránilo vzniku akejkoľvek škody na vedení PTO.

Veľká, veľmi priestranná, s dokonalou ergonómiu – taká je komfortná kabína traktora M5001 s rovnou podlahou, ktorá poskytuje všetky predpoklady pre príjemnú a produktívnu prácu. Týmto spôsobom sa môžete plne sústrediť na svoju prácu a dosiahnuť čo najlepšie výsledky bez toho, aby ste museli robiť akékoľvek kompromisy, pokiaľ ide o pohodlie.

Kubota dala novému traktoru M5001N kabínu, ktorá poskytuje celý rad superlatívov: unikátnu priestrannosť, príkladné pracovné prostredie, vynikajúci výhľad na všetky strany. Vývoj kabíny bol zameraný jednoznačne na jednu z hlavných požiadaviek: totiž vysokú kvalitu práce a pohodlie.
Osvedčené komponenty a inteligentné vylepšenia zmenili kabínu na účinné riadiace centrum pre dlhé pracovné dni.

Volant – všestranný úspech
Šikovný volant traktora M5001N môže byť sklopený o 40°. Pri vystupovaní z kabíny ho jednoducho nakloňte dopredu. A keď sedíte na sedadle, môžete ho rýchlo posunúť späť do pôvodnej polohy. Stačí iba stlačiť pedál. Vodorovná podlaha kabíny činí nastupovanie a vystupovanie ešte jednoduchšie. Kubota optimalizovala uhol natočenia volantu – je to jedna z niekoľkých inteligentných inovácií v kabíne, ktorá vám zabezpečí ešte lepšiu viditeľnosť dopredu a lepší výhľad na prístrojovú dosku

Optimálne riadenie a prevádzka
Keď už hovoríme o prístrojovej doske: multifunkčný inteligentný panel značky Kubota s niekoľkými prehľadmi a výborne čitateľným LCD displejom vám poskytne všetky dôležité prevádzkové parametre a funkcie na prvý pohľad. Prevádzka traktora bude úplne jednoduchá: všetky dôležité ovládacie prvky sú umiestnené na pravej strane sedadla vodiča – sú ľahko dosiahnuteľné a ergonomicky umiestnené pre bezpečnú prevádzku.

Zaoblené okná
Kubota zaoblila okná kabíny, aby ste mali ešte lepší výhľad na všetky strany. Pozitívnym vedľajším účinkom tejto novej funkcie je, že kabína traktora M5001N vyzerá byť ešte väčšia, než už je. Okrem toho sa znížila miera odrazov. Spoločnosť Kubota tiež rozšírila sklenenú plochu dverí kabíny, čím ešte zjednodušila nastupovanie a vystupovanie z kabíny.

Príjemná klíma po celý čas
Štandardný systém klimatizácie a výkonný systém vykurovania traktora M5001N zaistí príjemné teploty v kabíne v každom ročnom období – takže si v horúcich letných dňoch zachováte chladnú hlavu a príjemné teplo budete cítiť počas chladných rán. Kabína s nízkymi vibráciami ponúka väčší komfort vďaka zníženému vnútornému hluku. Chcete si vychutnať vánok čerstvého vzduchu? Žiaden problém – obe zadné okná sa môžu doširoka roztvoriť.

Pri práci s plodinami v radoch, napríklad v ovocinárstve a vinohradníctve, je vysoká manévrovateľnosť jedným z aspektov definujúcich dobrý traktor. Výborná ovládateľnosť traktora M5001N, spolu s jeho vysokou jazdnou stabilitou a bezpečnosťou, zabezpečujú, že je traktorom voľby pre tieto plodiny.

Predná náprava s kužeľovým ozubeným pohonom a uhlom natočenia o neuveriteľných 55° poskytuje traktoru M5001N jedinečnú pružnosť. Vďaka tomu je traktor ideálny pre prácu v tesných priestoroch. Kubota už viac ako 30 rokov používa predné nápravy s kužeľovými ozubenými prevodmi, a to z dobrého dôvodu, pretože táto kombinácia je nielen zodpovedná za extrémne tesný polomer otáčania, ale tiež nevyžaduje univerzálne kĺby náročné na údržbu.

Mäkké otáčanie šetrné k pôde
Dvojrýchlostné otáčanie, ktoré ponúka len spoločnosť Kubota, zabezpečuje ešte jednoduchšie otáčanie. Ak uhol riadenia predných kolies prekročí 35° pri použití pohonu všetkých kolies, rýchlosť predných kolies sa oproti zadným kolesám takmer zdvojnásobí. To má za následok mäkšie a pevnejšie otáčanie, ktoré je obzvlášť šetrné k pôde. Máte na výber prácu s dvojrýchlostnými otáčkami alebo bez nich.

Vysoká svetlá výška a jazdná stabilita
Predná náprava traktora M5001N tiež zabezpečuje vysokú svetlú výšku, ktorá patrí k tým najlepším vo svojej triede. To je obzvlášť užitočné pri práci s trvalými kultúrami, ako je ovocie a vína pri ktorých už odrezky v radoch nie sú prekážkou. O 80 mm dlhší rázvor zabezpečuje ďalšiu stabilitu, rovnako ako väčšie pohodlie pri riadení traktora. Nastaviteľná celková šírka od 1 250 mm do 1 940 mm zaisťuje bezpečnú prácu vo svahovitom teréne.

Pohon všetkých kolies sa ľahko zapína a vypína
Pohon všetkých kolies sa zapína a vypína jednoduchým stlačením tlačidla. A najlepšie na tom je, že traktor ani nemusí byť zastavený, a to ani pri prechode z poľa na cestu. To vám zabezpečí produktivitu a LED ukazovateľ zobrazuje aktuálny stav. Pre zaistenie lepšieho brzdného výkonu sa po zaradení brzdy automaticky zapojí pohon všetkých kolies.

Žiadne prekĺzavanie
S traktorom M5001N sa štandardne dodáva obmedzený diferenciál preklzávania na prednej náprave a uzávierka diferenciálu na zadnej náprave, ktoré zabezpečujú zvýšenú stabilitu a trakciu, ako aj hladkú jazdu v náročných pôdnych a terénnych podmienkach, a to aj v prípade preklzávania.

Aplikovanie akýchkoľvek prebytočných hnojív alebo pesticídov znamená plytvanie peniazmi. S našimi riešeniami presného farmárstva a ISOBUS technológiou ušetríte prostredníctvom úplne presného paralelného sledovania. A čo viac: táto najmodernejšia technológia vám tiež zabezpečí trvalú pomoc pri požiadavkách na zdokumentovanie.

Zvýšte efektivitu svojej práce na úplne novú úroveň a vybavte svoj traktor M5001N súpravami technológie ISOBUS. To vám následne umožní plne využiť akékoľvek ISOBUS zariadenia, ktoré sú na trhu k dispozícii.

Ľahko nastavte prídavné zariadenia ISOBUS
Cez pripojenie na zadnej časti traktora môžete mať ISOBUS zariadenia znázornené v kabíne na 12″ monitore IsoMatch Tellus Pre alebo 7″ monitore Go s certifikáciou ISOBUS. Všetky nastavenia prístrojov je možné vykonávať z pohodlia svojho sedadla pomocou dotykového displeja. Upravte si monitory tak, aby vyhovovali vašim individuálnym požiadavkám.

Oba operačné terminály sú certifikované v súlade s normou ISO 11783 pomocou certifikácie ISOBUS pre traktory a zariadenia. Monitor K môže zobraziť až štyri kamery. Skratkové klávesy umožňujú priamo prepínať medzi obrazovkami. 10“ monitory IsoMatch Tellus Pro môžu zobraziť dve rôzne funkcie súčasne na dvoch obrazovkách alebo dokonca dve rôzne zariadenia ISOBUS.

Navádzanie riadenia
Technológia ISOBUS poskytuje tiež ďalšiu cennú pomoc – napríklad ručné navádzanie riadenia traktora M5001N, ktoré je zobrazené pomocou LED lišty na termináloch.

Cena dopravy pre produkty nad 30 kg môže byť vyššia.
Pre určenie ceny dopravy Vás budeme kontaktovať.

Možný predaj na splátky

Bližšie informácie na 0905 357 375

Kategórie: ,

Popis

model M5071N M5091N M5101N
rops Kabína rops Kabína rops Kabína
MOTOR
typ motora Kubota V3800-CR-TIE4
zdvihový objem / počet [cm³] 3,769 / 4
menovité otáčky [ot/min] 2400 2400 2400 2600 2400 2600
výkon motora (97/68/ec) [hp(kw)] 73 73 92 93 103 105
maximálny krútiaci moment [nm] 270 270 293 293 342 342
otáčky pri max. krút. momente [ot/min] 1500
objem palivovej nádže [litrov] 76
PREVODOVKA
typ – hlavné radenie rýchlostí 6 plne synchronizovaných stupňov s dvoma rozsahmi Hi/Lo
počet rýchlostí 36 vpred  / 36 vzad
max. rýchlosť [km/h] 40 Eco
rozsah riadiacej páky 3 rozsahy (H-L-C)
voľnobeh [ot/min] 2095
reverzné radenie mikroprocessorom riadené, elektrohydraulické reverzné riadenie
spojka viackotúčová mokrá, elektro-hydraulicky ovládaná
brzdy hydraulické, brzdenie 4 kolies
4wd zapnutie elektrohydraulicky
zadná uzávierka diferenciálu mechanická
PTO
rýchlosť [ot/min] 540 / 540Eco; 540 / 1,000
aktivácia elektrohydraulická
HYDRAULIKA
výkon čerpadla [l/min] 64 64 64 69 63 69
3-bodový záves Kategória II rýchloupínací
riadiaci systém mechanický (poloha, ťah a kombinácia)
zdvih na konci ramena [kg] 2300
počet hydraulických okruhov 2; max. 4, max. 5 s integrovanou reguláciou prietoku
počet voliteľných hydraulických okruhov 3 5 3 5 3 5
pneumatiky vpredu/vzadu 280/70R34 ; 440/65R28
ROZMERY & HMOTNOSŤ
celková dĺžka [mm] 3950
celková výška [mm] 1415 2360 1415 2360 1415 2360
celková šírka [mm] 1250-1880
rázvor [mm] 2130
šírka rozchodu kolies vpredu [mm] 1035-1329
šírka rozchodu kolies vzadu [mm] 936-1468
polomer otáčania [m] 3950
hmotnosť [kg] 2700 2500 2700 2500 2700 2500