Kubota M5091

Motor optimalizovaný pre výkon a krútiaci moment
Výkonný, spoľahlivý, tichý – štvorvalcový vodou chladený motor V3800 v modeloch M5091 a M5111, urobí na Vás dojem svojim preukázateľným spoľahlivým výkonom s vysokou účinnosťou, s dôrazom na životné prostredie – umožňuje to celosvetovo vedúca pozícia technológií vznetových motorov spoločnosti KUBOTA. Systém common rail (CRS) optimalizuje spaľovanie, čo má za následok dlhú životnosť a tichý chod motora. Kubota patrí k prvým výrobcom traktorov, ktorý používa systém vstrekovania common rail spolu s katalyzátorom SCR, AdBlue®, recirkuláciou výfukových plynov (EGR), filtrom pevných častíc (DPF) a dieselovým oxidačným katalyzátorom (DOC). Kombinácia týchto technológií zabezpečuje vysoký výkon a spoľahlivosť s optimalizovanou spotrebou paliva. 16- ventilový motor KUBOTA V3800 spĺňa prísne požiadavky najnovších emisných noriem Euro Stage IV.

Údržba rýchlym, pohodlným a efektívnym spôsobom
S vedomím, že máte dôležitejšie veci na práci, než len tráviť veľa času pri údržbe, sme zabezpečili, aby aj tu traktor M5001 nastavil latku veľmi vysoko. Jednodielna kapota traktora sa otvára do široka, čo umožňuje ľahký a neobmedzený prístup k všetkým miestam údržby. Doplňovanie kvapalín je rovnako jednoduché ako údržba, naftová nádrž na 105 litrov a 12,3-litrová nádrž AdBlue® sa môžu bezpečne a pohodlne dopĺňať zo zeme.

Radenie rýchlostných stupňov
Prevodovka M5001 nijako nezaostáva za motorom. Synchronizovaná prevodovka 36 rýchlostí vpred / 36 vzad s 2 stupňovým násobičom umožňuje priame, hladké a presné preraďovanie.

Citlivé a presné hydraulické reverzné ovládanie
Spojku pre spojovacie zariadenie možno ovládať veľmi presne. Pre pomalé manévrovanie môžete spojkovým pedálom ovládať hydraulický ventil, ktorý zaistí hladký a presný záber spojky. To vám zabezpečí jednoduchšiu obsluhu, čím Vás menej namáha.

Pohybujte sa rýchlo a šetrite zároveň pohonné hmoty
Eco režim pri zaradenom 6 stupni na ekonomickú prevádzku pri 2080 otáčkach, traktor sa pohybuje max. rýchlosť 40 km/hod – prevodovka traktora udrží nízke otáčky motora pri presunoch vysokou rýchlosťou vďaka technológii ECO režimu. Tento Eco režim vás dostane na miesto určenia maximálne rýchlo a zároveň vám kvôli nižším otáčkam motora ušetrí palivo.

Jednoduchá zmena smeru
Elektrohydraulický reverz – radenie pod zaťažením Power Shuttle. Elektrohydraulická páka reverzného ovládania traktora Kubota M5001 vám pomôže meniť smer rýchlejšie a ľahšie bez toho, aby nebolo nutné používať spojku, posunutím páčky pod volantom na ľavej strane určeným smerom. Pri radení sa traktor nemusí úplne zastaviť. Pri práci s čelným nakladačom, ktorá si vyžaduje časté pohyby dopredu a dozadu, je tento spôsob výrazným uľahčením práce a času.

Bezpečnosť pri prevádzke
Kubota umiestnila parkovací zámok v traktore M5001 oddelene od radiacej páky. Brzdu môžete rýchlo aktivovať a znovu uvoľniť jednoduchým stlačením páčky.

Zdvíhajte zadné náradie bez námahy
Zadný 3-bodový záves s rychloupínacími hakmi kategórie II s nosnosťou 4 100kg umožňuje traktoru M5001 zdvihnúť prídavné zariadenia s ľahkosťou.
V kombinácii s mimoriadne silným 3-bodovým závesom môžete zvládnuť aj tie najnáročnejšie úlohy s vysokou účinnosťou. Hydraulika traktora M5001 je extrémne silná a rýchlo reaguje. Hydraulické čerpadlo s kapacitou 64 litrov zaručuje rýchlu a efektívnu prevádzku s čelným nakladačom alebo inými prídavnými zariadeniami, a tým zvyšuje produktivitu a výkon Vašej práce. K štandardnému vybaveniu patria dva hydraulické okruhy umiestnené vzadu.

Optimalizované ovládanie stroja
Efektívna prevádzka PTO – či už kosíte trávu, lisujete do balíkov alebo striekate, vždy sa môžete spoľahnúť na nezávislý vývodový hriadeľ s 540 otáčkami za minútu alebo 540e a to kdekoľvek a kedykoľvek. Keď sa vývodový hriadeľ vypne, automaticky sa zapne brzda vývodového hriadeľa, čo bezpečne zastaví prídavné zariadenie. Spojka kĺbového hriadeľa sa počas prevádzky zapína a vypína elektrohydraulicky. Na želanie môže byť traktor vybavený vývodovým hriadeľom s 1 000 ot/min..
Kabína traktora je po väčšinu dňa Vašou „mobilnou kanceláriou“. Kubota vie, aký dôležitý je príjemný pracovný priestor, čo je dôvod, prečo bola ultraveľká kabína II M5001 navrhnutá tak, aby Vám pomohla plniť si svoje úlohy pri maximálnom pohodlí a efektivite. Jej štandardné vybavenie, ako je klimatizácia a strešné okno s tienidlom proti slnku, poskytuje vysoký komfort a vysokú úroveň pohodlia v priebehu celého roka.

Jednoduché a pohodlné nastupovanie a vystupovanie – komfort začína už pri dverách. Veľké súvislé sklenené dvere traktora M5001 sa na široko otvárajú a zaisťujú tak bezpečný, neobmedzený vstup a výstup z oboch strán – čo je ideálne, keď musíte často nasadať a zosadať z traktora. Koncept kabíny poskytuje veľkorysý priestor nad hlavou ako aj priestor pre nohy, zvýraznený rovnou podlahou bez stredového tunela, účelne umiestnenými pedálmi a stropným oknom.

Cena dopravy pre produkty nad 30 kg môže byť vyššia.
Pre určenie ceny dopravy Vás budeme kontaktovať.

Možný predaj na splátky

Bližšie informácie na 0905 357 375

Kategórie: ,

Popis

model M5091 M5111
MOTOR
typ motora 3800-TIEF4 (StageIV / DPF+SCR)
zdvihový objem / počet [cm²] 3,769 / 4
menovité otáčky [ot/min] 2.6
výkon motora (97/68/ec) [hp(kw)] 95 (71) 113 (84)
objem palivovej nádže / kapacita nádrže def-adblue [l] 105 / 12
PREVODOVKA
typ – hlavné radenie rýchlostí elektro-hydraulické reverzné radenie
počet rýchlostí 36 / 36 s duálnou rýchlosťou
max. rýchlosť [km/h] 40
rozsah riadiacej páky 3 rozsahy (H-L-C)
hlavná prevodovka 6 plne synchronizovaných stupňov s dvoma rozsahmi Hi/Lo
reverzné radenie mikroprocessorom riadené, elektrohydraulické reverzné riadenie
spojka viackotúčová mokrá, elektro-hydraulicky ovládaná
brzdy hydraulické, brzdenie 4 kolies
4wd zapnutie elektrohydraulicky
predná uzávierka diferenciálu automatický s obmedzeným prekĺzavaním
zadná uzávierka diferenciálu automatický elektrohydraulický
PTO
rýchlosť [ot/min] 540 / 540Eco; 540 / 1,000
HYDRAULIKA
výkon čerpadla [l/min] 64
3-bodový záves Kategória II rýchloupínací
riadiaci systém mechanický (poloha, ťah a kombinácia)
zdvih na konci ramena [kg] 4.1
počet hydraulických okruhov 2; max. 4
pneumatikyvpredu/vzadu 480/70R34 ; 360/70R24
ROZMERY
celková dĺžka [mm] 4.045
celková výška [mm] 2.645
celková šírka [mm] 2.195
rázvor [mm] 2.25
šírka rozchodu kolies vpredu [mm] 1,560 – 1,660
šírka rozchodu kolies vzadu [mm] 1,440 – 1,790
polomer otáčania [m] 42770
hmotnosť [kg] 3.42
PREDNÝ NAKLADAČ
model výška sila
max. výška zdvihu [mm] 3.7 3.35
nosnosť do max. výšky [kg] 1.81 1.88
max. uhol vysýpania [stup.] 52 64
trhacia silan 24.47 28.78
od prednej nápravy k bodu otáčania v dolnej polohe [mm] 1.433
uhol vrátenia lyžice do pôvodnej polohy [stup.] 40
čas zdvihnutia [sec] 42770
čas zníženia [sec] 42980
čas vysýpania lyžice [sec] 42768
čas vrátenia lyžice [sec] 42827