Výrobcovia: STIHL

Univerzálna zváračka Uni-Mig 165 SYN

Invertorová zváračka Uni-Mig 165 SYN patrí medzi univerzálne invertorové zváračky v produktovom rade spoločnosti Güde. So zváračkou Uni-Mig 165 SYN sú možné prakticky všetky štyri zváracie procesy: MIG-MAG, MMA (zváranie elektródou), Flux (zváranie plneným drôtom), aj zváranie WIG (voliteľné). Univerzálna zváračka Uni-Mig 165 SYN
Invertorová zváračka Uni-Mig 165 SYN patrí medzi univerzálne invertorové zváračky v produktovom rade spoločnosti Güde. So zváračkou Uni-Mig 165 SYN sú možné prakticky všetky štyri zváracie procesy: MIG-MAG, MMA (zváranie elektródou), Flux (zváranie plneným drôtom), aj zváranie WIG (voliteľné). Osvedčené doplnkové vlastnosti ako Anti-Stick (zabraňuje prilepeniu elektródy k obrobku), Hot Start (pre optimálne zapaľovanie elektródy) a Arc Force (stabilizuje oblúk automatickým nastavením zváracieho prúdu a zaisťuje tak dokonalé výsledky zvárania) zaisťujú maximálny komfort pri zváraní, a to aj v náročných podmienkach. Nový, inovatívny synergicky regulovaný posuv drôtu sa po výbere procesu zvárania, hrúbky drôtu a sily zvárania automaticky nastaví na správnu rýchlosť. Tieto doplnkové funkcie umožňujú najmä začiatočníkom a neskúseným zváračom okamžite dosiahnuť dobré výsledky zvárania. Držiak elektród a ukostrovacia svorka, ako aj kladivo s kefou pre procesy MMA sú súčasťou štandardnej výbavy. To isté platí aj pre horák MIG/MAG a regulátor tlaku na ochranný plyn. Vhodná na malé cievky a plastové cievky D200 (5 kg). Kryt vyrobený z oceľového plechu s povrchovou úpravou práškovaním, tepelná ochrana proti preťaženiu. Trojmetrový hadicový zväzok s Euro prípojkou (MB15), 1,2-metrový uzemňovací kábel s ukostrovacou svorkou, 1,8-metrový držiak elektród. Prúdová tryska (0,8 mm), 1 plynová tryska. Dvojhodinový reduktor tlaku, plynová hadica. Vrátane zváračského štítu a kladiva na trosku s kefkou. Doba zapnutia pri maximálnom zváracom prúde 230 V (MMA/MIG/MAG/WIG): 30%.

Napájacie napätie: 230 V
Frekvencia: 50 Hz
Trieda ochrany: H
Druh ochrany: IP21
Maximálny výkon siete pri 230 V: 5,98 kVA
Istenie siete: 16 A
Napätie naprázdno: 60 V
Maximálny zvárací prúd pri 230 V: 160 A
Rozsah regulácie zváracieho prúdu: 20 – 160 A
Počet spínacích stupňov: bez stupňov
Doba zapnutia pri maximálnom zváracom prúde 230 V: 15 %
Odporúčaná hrúbka materiálu: 1 – 10 mm
Hrúbka drôtu (plnený drôt): 0,9 mm
Maximálna cievka zváracieho drôtu: 5,0 kg
MMA
Rozsah regulácie zváracieho prúdu: 20 – 160 A
Doba zapnutia pri maximálnom zváracom prúde 230 V: 15 %
MIG / MAG
Rozsah regulácie zváracieho prúdu: 20 – 160 A
Doba zapnutia pri maximálnom zváracom prúde 230 V: 30 %
WIG
Rozsah regulácie zváracieho prúdu: 20 – 160 A
Doba zapnutia pri maximálnom zváracom prúde 230 V: 30 %
Rozmery (DxŠxV): 400 x 190 x 300 mm
Hmotnosť netto/brutto: 10,5 kg/13 kg

Benzínová motorová reťazová píla KS 450-53 V

Motorová reťazová píla s reťazou a lištou Oregon. Veľmi účinný systém zabraňujúci vibráciám, hviezdicový kovový doraz, ľahko prístupný vzduchový filter, jednoduchý pružinový štartovací systém. Palivová pumpa a sýtič pre dobrý štart. Obojstranné uloženie kľukového hriadeľa, bezpečnostný vypínač. Benzínová motorová reťazová píla KS 450-53 V
Motorová reťazová píla s reťazou a lištou Oregon. Veľmi účinný systém zabraňujúci vibráciám, hviezdicový kovový doraz, ľahko prístupný vzduchový filter, jednoduchý pružinový štartovací systém. Palivová pumpa a sýtič pre dobrý štart. Obojstranné uloženie kľukového hriadeľa, bezpečnostný vypínač. S krytom vodiacej lišty pre bezpečnú prepravu. Indikátor hladiny paliva. Spĺňa normu EuroV. Univerzálny kľúč na sviečky, reťazový pilník, imbusový kľúč.

Druh motora: 2-takt
Výkon motora: 2000 W / 2,7 PS
Otáčky motora: 3100 ±300 min-1
Zdvihový objem: 53 cm3
Dĺžka rezu: 430 mm
Typ lišty: Oregon
Šírka drážky: 1,3 mm
Typ reťaze: Oregon
Maximálna rýchlosť reťaze: 21 m/s
Počet hnacích článkov: 62 ks
Hrúbka hnacieho článku: 1,3 mm
Delenie: 3,8"
Rýchloupínací systém reťaze: nie
Reťazová brzda: áno
Systém štartu: jednoduchý reverzný štart
Palivo: zmes
Miešací pomer: 1:40
Objem palivovej nádržky: 0,55 l
Objem olejovej nádržky: 0,26 l
Hladina akustického výkonu LwA: 114 dB
Rozmery (DxŠxV): 900 x 260 x 290 mm
Hmotnosť netto/brutto: 6,5 kg/8,6 kg

Stĺpová vŕtačka GSB 20 LASER/500W

Stĺpová vŕtačka s pohonom klinovým remeňom, nastavenie rýchlosti pomocou stupňovitej remenice. Systém napínania klinového remeňa. Vŕtacie vreteno uložené v guľôčkových ložiskách. Vypínač so spínačom nulového napätia. Núdzový vypínač. Polohovací laser pre presné výsledky vŕtania. Stĺpová vŕtačka GSB 20 LASER/500W
Stĺpová vŕtačka s pohonom klinovým remeňom, nastavenie rýchlosti pomocou stupňovitej remenice. Systém napínania klinového remeňa. Vŕtacie vreteno uložené v guľôčkových ložiskách. Vypínač so spínačom nulového napätia. Núdzový vypínač. Polohovací laser pre presné výsledky vŕtania. Sklápacia ochrana proti pilinám s mikrospínačom. Vŕtací stôl výškovo nastaviteľný, sklopný o +/- 45° a otočný o 360°, s odtokovými kanálmi pre chladiacu kvapalinu. Nastaviteľný hĺbkový doraz vŕtania pre presné vŕtanie.

Sieťové pripojenie: 230 V
Frekvencia: 50 Hz
Výkon motora (P1): 500 W
Prevádzkový režim: S2 15 min
Otáčky vretena: 500 – 2600 min-1
Počet stupňov: 5
Zdvih vretena: 50 mm
Vyloženie: 140 mm
Rozpätie skľučovadla: 3 – 16 mm
Kužeľ skľučovadla: B16
Rozmery stola (ŠxH): 210 x 210 mm
Základňa (ŠxH): 300 x 435 mm
Priemer stĺpika: 70 mm
Maximálna vzdialenosť od skľučovadla k stolu: 590 mm
Maximálna vzdialenosť od skľučovadla k základni: 1200 mm
Typ prípojného kábla: H05VV-F
Dĺžka prípojného kábla: 2000 mm
Hladina akustického výkonu LWA: 71 dB
Rozmery (DxŠxV): 540 x 350 x 1450 mm
Hmotnosť netto/brutto: 26,644 kg/29,531 kg

STIHL MS 291

Mimoriadne robustná píla s o 20% nižšou spotrebou paliva a výraznou redukciou emisií výfukových plynov. Veľmi dobrá v poľnohospodárstve, ovocinárstve, záhradníctve a na rezanie palivového dreva. Je vhodná aj na stínanie stredne silných stromov. 2-Mix technológia, jednoduchá údržba.

STIHL MS 251

Výkonná a kompaktná motorová píla s až o 20% nižšou spotrebou paliva a až o 70% nižšími emisiami spalín oproti konvenčným dvojtaktným motorom STIHL bez technológie 2-MIX. S optimálnym vedením reťaze a jednoduchou obsluhou. Ideálna pre údržu pozemkov.

STIHL MS 231

Kompaktná motorová píla s podstatne redukovanými emisiami výfukových plynov oproti predošlému modelu. O 20% nižšia spotreba paliva, vysoký rezný výkon a extrémne jednoduchá obsluha. Technológia 2-MIX.

STIHL MS 391

Silný výkon, vynikajúci pomer hmotnosti na jednotku výkonu, klasický dizajn. Inovatívna koncepcia motora s novým filtračným systémom. Veľmi dobrá na stínanie stredne silných stromov a na rezanie palivového dreva. S dekompresným ventilom.

STIHL MS 311

Píla s dobrou priechodnosťou, mimoriadne spoľahlivá a robustná. Inovatívny koncept motora s novým filtračným systémom. Veľmi vhodná na rezanie palivového dreva. Je vhodná i na stínanie stredne silných stromov. S dekompresným ventilom.

STIHL MS 271

Robustná univerzálna motorová píla s o 20% nižšou spotrebou a výraznou redukciou emisií výfukových plynov. Technológia 2-MIX, jednoduchá údržba, ľahké ovládanie a vysoký výkon.

STIHL MS 261

Veľmi ľahká, kompaktná a výkonná profesionálna motorová píla. Rýchla, s vysokou priechodnosťou do dreva, s intervalom čistenia filtra až 5x dlhším v porovnaní s MS 260. HD2 vzduchový filter s jednoduchým čistením, nastaviteľné olejové čerpadlo a praktické detaily prevedenia, ako napr. výfuk z nehrdzavejúcej ocele, matice zabezpečené proti strate na kryte reťazového kolieska, alebo jednodielny kryt motora s troma rýchlouzávermi. Až o 20% nižšia spotreba a až o 50% nižšie emisie výfukových plynov oproti bežným dvojtaktným motorom. 2-Mix technológia.

STIHL MS 241 C-M

Technológia M-Tronic ako štandardná výbava. Množstvo paliva je elektronicky regulované a automaticky prispôsobené podmienkam prostredia. To znamená, že motorová píla dosahuje najvyšší výkon za akýchkoľvek klimatických podmienok, bez manuálneho nastavovania karburátora. HD2 filter s dlhou životnosťou na zachytávanie najjemnejších nečistôt v základnej výbave. Nastaviteľné olejové čerpadlo, profesionálny antivibračný systém, jednodielny kryt motora s troma rýchlouzávermi a pamäťová funkcia pre plynulý chod aj pri častejších prestávkach, robia z tejto píly úplnú špičku. 2-MIX technológia.

STIHL MS 362

Mimoriadne spoľahlivá, silná motorová píla s inovačnou, palivo šetriacou koncepciou motora s malým podielom splodín, dlhodobým systémom vzduchového filtra a s mnohými komfortnými prvkami výbavy. Ideálna pre dlhotrvajúce rezanie pri ťažbe dreva. Až o 20% menšia spotreba paliva a až o 50% nižšie splodiny spaľovania v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi bez technológie 2-MIX.